Technologia elektromagnetyczna

Czym jest technologia biblioteki elektromagnetycznej (EM)?

Technologia elektromagnetyczna służy do ochrony cennych zbiorów bibliotecznych. Może funkcjonować samodzielnie lub też być tylko częścią całego systemu, który stosuje się w bibliotece hybrydowej. Znaczniki bezpieczeństwa, które się w niej stosuje, są wykonane ze specjalistycznych materiałów magnetycznych. Materiały te reagują na pola magnetyczne generowane przez bramki detekcji, które są umieszczone na wejściu i wyjściu biblioteki. Paski umieszczone w tych materiałach, są aktywowany lub dezaktywowane za pomocą aktywatorów/dezaktywatorów pasków magnetycznych dla pracowników lub urządzeń samoobsługowych, których używa dana placówka. Odpowiednio dezaktywowany element – nie uruchamia alarmu w bramce bezpieczeństwa elektromagnetycznej. Jeśli jednak element nie został dezaktywowany – w wyjściu z biblioteki rozlegnie się alarm.

Ochrona zbiorów bibliotecznych

Technologia EM (elektromagnetyczna) oferuje niezrównane bezpieczeństwo i ochronę zbiorów bibliotecznych z kilku powodów:
• jej znaczniki są ukryte w grzbietach książek lub między ich stronami
• częstotliwość robocza znaczników jest niska, co sprawia, że ​​ekranowanie sygnału znacznika jest utrudnione
Technologia elektromagnetyczna w bibliotekach świetnie sprawdza się w połączeniu z technologią RFID, tworząc wspólnie hybrydowe zestawienie.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania elektro-magnetyczna EM?

Oparte na innowacjach firmy i udoskonalone w ciągu trzech dekad od momentu wynalezienia, paski zabezpieczające elektro-magnetyczne EM służą do ochrony miliardów pojedynczych przedmiotów w tysiącach bibliotek na całym świecie. Zaprojektowane i przetestowane specjalnie dla środowisk bibliotecznych, paski zabezpieczające elektro-magnetyczne EM zostały specjalnie wyprodukowane, aby mieć mocną i stałą moc sygnału. W połączeniu z naszymi rozwiązaniami dla personelu elektro-magnetycznego EM i bramami bezpieczeństwa zapewniają najlepszy poziom wykrywania i ograniczają fałszywe alarmy.

Taśmy zabezpieczające elektro-magnetyczne EM do bibliotheca są wykonane z elementów magnetycznych o wysokiej koercyjności i najwyższej jakości materiałów samoprzylepnych, które mają na celu sprawienie, że aplikacja w książki i inne materiały będzie gładka i bezproblemowa. Te maleńkie, cienkie, ukryte paski mogą wydawać się proste, ale ich wysoka wydajność wynika z wysokiej jakości materiałów, wytrzymałości konstrukcji i obszernych testów.

Kupując systemy EM, rozważ sprawdzoną technologię biblioteczną:

  • Taśmy zabezpieczające elektro-magnetyczne EM są gwarantowane przez cały okres użytkowania przedmiotu, do którego są stosowane.
  • biblioteczne systemy wykrywania bezpieczeństwa elektro-magnetycznego EM, hybrydowe kioski samoobsługowe i akcesoria dla personelu zostały zaprojektowane przy użyciu najnowszej technologii, dzięki czemu zapewniają najlepsze w swojej klasie bezpieczeństwo, łatwość obsługi i spokój ducha.
  • Bramy zabezpieczające elektro-magnetyczne EM wykorzystują nowoczesne techniki cyfrowego przetwarzania sygnału, aby zapewnić najwyższy poziom wykrywania sygnału i możliwości rozróżniania. Ogólnym wynikiem jest spójne wykrywanie, bardzo niewiele fałszywych alarmów i najwyższy poziom bezpieczeństwa.
  • Paski EM o niższej jakości można odczulić przy użyciu typowych magnesów domowych.
  • Oryginalna technologia elektro-magnetyczna EM pozwala rozróżnić zwykłe elementy metalowe od pasków EM, aby uzyskać najbardziej dokładne wyniki.

Jakiego rodzaju biblioteki korzystają z rozwiązań elektro-magnetycznych EM?

Najczęstsze biblioteki korzystające z rozwiązań elektro-magnetycznych EM na całym świecie to takie, które mają podobne cele i cechy.

  • Biblioteki akademickie lub specjalne, które nie rozprowadzają dużej liczby fizycznych przedmiotów
  • Biblioteki z rzadkimi i bardzo cennymi przedmiotami, które zazwyczaj nie krążą
  • Biblioteki, które zajmują się głównie bezpieczeństwem swojej kolekcji

Oprócz rozwiązań elektromagnetycznych, biblioteka oferuje także systemy RFID i hybrydowe.

Przewiń do góry