Wrzutnia książek

W ofercie Elibron znajdziesz wrzutnie książek, które usprawniają działanie biblioteki. Czytelnicy oddają książki z różnych działów, a każdą z nich trzeba przecież odnieść na konkretne miejsce – czasami takie ręczne sortowanie może trwać nawet do kilku dni. Klienci biblioteki kładą książki na specjalnym taśmociągu, a wrzutnia (flex AMH, Bookdrop Sapphire, Nexbib Patron Inlet) z sorterem – zajmuje się resztą. Dzięki wrzutni książek – woluminy są sortowane i wprowadzane do systemu automatycznie. Pracownicy muszą już tylko odłożyć je na regał, ale dzieje się to dużo sprawniej niż bez uprzedniego sortowania przez wrzutnię. Rozwiązanie to jest atrakcyjne nie tylko ze względu na mniejsze obciążanie pracowników biblioteki, ale również dla samych czytelników, ponieważ dzięki zautomatyzowanym zwrotom – książki trafiają szybciej do obiegu czytelniczego.

Wózki biblioteczne RFID

Wózki biblioteczne stanowczo usprawniają działanie całej biblioteki, odciążając kręgosłupy jej pracowników i ułatwiając odpowiednią segregację książek. Natomiast wózek biblioteczny w technologii RFID – jest jeszcze większym ułatwieniem dla pracowników biblioteki. Po sortowaniu i wprowadzeniu książek do systemu przez wrzutnię, wózek z ruchomym dnem przechowuje je i pozwala bibliotekarzowi na sprawne przemieszczanie się z nimi między wyznaczonymi regałami.

 

Zwróć wiele przedmiotów jednocześnie dzięki naszemu inteligentnemu zwrotowi książek

Użytkownicy biblioteki po prostu kładą książki na taśmociąg i odchodzą, podczas gdy flex AMH robi resztę. Po oddzieleniu książek na poszczególne działy, wprowadza je do systemu bibliotecznego, aktywując zabezpieczenia i sprawnie sortuje wszystko, aby personel mógł je szybko odłożyć na regał.

Modułowe rozwiązania idealne dla bibliotek dowolnej wielkości

Automatycznie aktualizuj konta użytkowników i zabezpieczenia

Elastyczne konfiguracje tworzą niestandardowe rozwiązania

Pozwól na wygodne
24/7 dostęp

Z łatwością obsługiwać wszystkie materiały biblioteczne

Bezproblemowe transportowanie woluminu bibliotecznego na różnych piętrach lub nawet różnych budynkach za pomocą flex transportationSystems.

W przypadku dużych systemów bibliotecznych, które obejmują wiele pięter i budynków, systemy transportowe pozwalają materiałom bibliotecznym z łatwością powrócić do właściwej lokalizacji. Rozwiązania dotyczące zwrotu i sortowania bibliotek integrują się z dwoma rodzajami dużych systemów transportu książek i konsultują się z bibliotekami w sprawie najlepszego podejścia do ich unikalnych potrzeb w zakresie budownictwa i logistyki.

Zautomatyzowana obsługa materiałów w bibliotekach w Ameryce Północnej

Kliknij w poniższej galerii, aby zobaczyć biblioteki, które stworzyły wydajność personelu i poprawiły się ogólne doświadczenie biblioteki dla użytkowników z rozwiązaniami zwrotnymi i sortującymi z biblioteki.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach bibliotecznych dotyczących zwrotu i sortowania dzięki naszym broszurom i arkuszom danych do pobrania

G-LBWP1010NA-001-AMH-introduction-flexAMH-white-paper-LR-pdf-1-791x1024
AMH introduction white paper
G-LBDA1349NA-002-flexAMH-bins-carts-datasheet-LR-pdf-724x1024
flex AMH bins carts datasheet
G-LBDA1382NA-001-flexAMH-software-datasheet-LR-pdf-724x1024
flex AMH software datasheet
G-LBBR1171NA-001-flex-AMH-brochure-LR-pdf-724x1024
flex AMH brochure
G-LBDA1394NA-001-flex-bookDrop-nonRFID-datasheet-LR-pdf-724x1024
flex bookDrop non-RFID datasheet
Przewiń do góry