RFID technology

Czym jest technologia RFID (identyfikacja częstotliwości radiowych)?

RFID to sprawdzona technologia, która pozwala na identyfikację przedmiotu oprócz zabezpieczenia przedmiotu. Oznacza to, że oprócz zabezpieczonych tagów RFID alarmujące bramki zabezpieczające RFID; tytuł przedmiotu, korytarz bramy i inne informacje są natychmiast dostępne na wyznaczonej stacji personelu. Technologia RFID jest również wykorzystywana do sprawdzania pozycji w bibliotece i poza nią, inwentaryzacji kolekcji i dokładnych regałów, a także do przechowywania systemów pick-upów umieszczonych w całej społeczności. Zautomatyzowane systemy obsługi materiałów RFID mogą również przyspieszyć proces zwrotu płyt CD, DVD i książek do półek bibliotecznych szybciej.

Znacznik RFID zawiera antenę mikroprocesorową i aluminiową, która pracuje z częstotliwością 13,56 MHz. Znacznik RFID jest zaprogramowany z informacjami identyfikacyjnymi i zabezpieczającymi, a następnie dołączany do książek lub materiałów bibliotecznych. W połączeniu z czytnikami RFID, znaczniki RFID mogą być odczytywane na odległość, aby zidentyfikować zaznaczone elementy lub wykryć stan zabezpieczeń znacznika. Ponieważ czytniki RFID mogą odczytywać wiele znaczników RFID jednocześnie w bliskim sąsiedztwie, bez konieczności fizycznego lokalizowania znacznika; Zadania odprawy, wymeldowania i obsługi materiałów są szybsze i łatwiejsze zarówno dla użytkowników biblioteki, jak i personelu.

Dlaczego warto wybrać biblioteczne rozwiązania RFID?

Nasze intuicyjne rozwiązania RFID zostały opracowane w ciągu ostatnich 20 lat, aby zaspokoić specyficzne potrzeby pracowników biblioteki i użytkowników. Oprócz przyspieszenia przepływu książek i innych materiałów bibliotecznych, nasze rozwiązania selfCheck zapewniają najbardziej intuicyjne wrażenia, przetwarzają wiele elementów jednocześnie, promują wydarzenia i programy biblioteczne oraz skracają czas potrzebny użytkownikom na wymeldowanie z biblioteka.

Bit bezpieczeństwa materiału jest odpowiednio ustawiony, aby te elementy, jeśli nie zostały odpowiednio sprawdzone, były wykrywane przez biblioteki bramek RFID na wyjściu biblioteki. Systemy bezpieczeństwa mogą również czytać informacje o przedmiotach z zabezpieczonych elementów, aby poinformować bibliotekę, który element spowodował alarm. Pomaga to personelowi biblioteki określić, które elementy muszą być poprawnie wypożyczone i zminimalizować zakłopotanie dla użytkowników biblioteki.

Narzędzia do zarządzania mobilnymi zasobami bibliotecznymi i przenośnymi urządzeniami przenośnymi DLA podkreślają możliwości i użyteczność RFID. Mogą identyfikować elementy biblioteki oznaczone etykietami RFID bez konieczności wyjmowania przedmiotów z półek. Szybkie skanowanie półek bibliotecznych umożliwia pracownikom aktualizowanie kolekcji, znajdowanie niewłaściwie odłożonych przedmiotów, zapasów chwastów i znajdowanie brakujących elementów.

Stacje robocze obsługujące technologię RFID upraszczają i przyspieszają proces odprawy i wyjazdu pracowników biblioteki. RFID znacznie zwiększa również szybkość i wydajność bibliotecznego rozwiązania flex AMH. Użytkownicy biblioteki mogą upuszczać wiele przedmiotów i iść, podczas gdy flex AMH sortuje materiały do ​​pojemników lub wózków w celu łatwego regału.

Jakiego rodzaju biblioteki korzystają z rozwiązań RFID?

Najczęstsze biblioteki korzystające z rozwiązań RFID bibliotecznych na całym świecie to te o następujących celach i cechach.

  • Biblioteki, które chcą poprawić ogólne wrażenia klientów
  • Biblioteki zainteresowane poprawą przepływu pracy i przepływu materiałów
  • Biblioteki skupiły się na rozwiązaniach do zarządzania zapasami i kolekcjami
  • Biblioteki chcące usprawnić działania o wysokim nakładzie
  • Biblioteki, które koncentrują się na skróceniu czasu pracy personelu potrzebnego do obsługi materiałów

Oprócz rozwiązań RFID, biblioteka oferuje również rozwiązania elektromagnetyczne (EM) i systemy technologii hybrydowych.

Przewiń do góry