Technologia RFID

Technologia RFID pozwala na identyfikację książek i innych materiałów udostępnianych czytelnikom przez bibliotekę. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w tej technologii – przy pomocy znaczników i czytników RFID – można zabezpieczać każdy przedmiot i usprawniać pracę bibliotekarzy. Znacznik RFID zawiera antenę mikroprocesorową i aluminiową, która pracuje z częstotliwością 13,56 MHz. Pobiera on informacje identyfikacyjne i zabezpieczające dany przedmiot, a następnie jest dołączany do książek lub materiałów bibliotecznych. W połączeniu z czytnikami RFID – tagi RFID mogą być odczytywane na odległość, aby zidentyfikować oznaczone elementy lub wykryć stan zabezpieczeń znacznika. Chipy, które są przyklejone do książek – zawierają w sobie dane o każdej pozycji i jej lokalizacji, dzięki czemu personel biblioteki może uzyskać o niej informację w stacji roboczej. Systemy oparte o technologię RFID przyspieszają procesy zwrotu nie tylko książek, ale i płyt CD czy DVD za sprawą urządzeń takich jak np. Selfcheck.

Zabezpieczenia i ewidencja zbiorów bibliotecznych

System RFID w bibliotece nie tylko odpowiednio zabezpiecza zbiory biblioteczne, ale również pomaga przeprowadzać ich ewidencję. Dzięki znacznikom i czytnikom RFID – informacje o aktualnym miejscu, w którym znajduje się książka na bieżąco przekazywane są do systemu bibliotecznego, co ułatwia pracę personelu. Nasze intuicyjne rozwiązania RFID zostały opracowane w ciągu ostatnich 20 lat, aby zaspokoić specyficzne potrzeby pracowników i użytkowników biblioteki. Bit bezpieczeństwa materiału jest ustawiony w taki sposób, aby elementy, które nie zostały odpowiednio sprawdzone, były wykrywane przez bramki RFID przy wyjściu z biblioteki. Narzędzia do zarządzania mobilnymi zasobami bibliotecznymi i urządzeniami przenośnymi – podkreślają możliwości i użyteczność RFID. Mogą identyfikować elementy zbioru biblioteki oznaczone etykietami RFID bez konieczności wyjmowania przedmiotów z półek. Szybkie skanowanie bibliotecznych regałów umożliwia pracownikom aktualizowanie zbiorów, znajdowanie niewłaściwie odłożonych przedmiotów i brakujących pozycji książkowych. RFID znacznie zwiększa również szybkość i wydajność bibliotecznego rozwiązania flex AMH.

Dla jakich bibliotek stworzono technologię RFID?

Biblioteki, które najchętniej korzystają z rozwiązań proponowanych przez system RFID, to biblioteki, które:
• chcą poprawić komfort i ogólne wrażenie klientów
• są zainteresowane usprawnieniem pracy bibliotekarzy
• są zainteresowane poprawą przepływu materiałów z bibliotecznych zbiorów
• skupiają się na rozwiązaniach, które pomagają zarządzać zbiorami bibliotecznymi

Elastyczne i atrakcyjne systemy detekcji dla każdego wnętrza biblioteki

Najnowocześniejsza technologia dla bibliotek

Największy rozstaw pomiędzy bramkami detekcji, dzięki czemu biblioteka ma lepszą dostępność

Technologie zabezpieczeń RFID, EM i RF

RFID gate premium
Oferujemy system detekcji, który nie ogranicza wejścia do biblioteki osobom poruszających się na
wózkach inwalidzkich oraz większym grupom czytelników. Nowoczesny design i przeźroczysty panem sprawia, że pasuje ona do każdego wnętrza.
Image is not available
bibliotheca RFID gate
Dzięki nowoczesnej i atrakcyjnej konstrukcji panelu przeźroczystego bramka RFID nie tylko zapewnia doskonałą detekcję, ale również doskonale integruje się z dowolnym wnętrzem biblioteki.
Bramka RFID wykrywa etykiety RFID w dowolnej orientacji i aktywuje alarm wizualny i dźwiękowy.
Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider
Image is not available
Tattle-Tape gate clear
Najwyższe bezpieczeństwo, nowoczesny design
Ten system bezpieczeństwa może ładnie komponować się z wystrojem biblioteki, zachowując twoją kolekcję całkowicie bezpieczną przy użyciu najnowszej technologii DSP. System ten, zaprojektowany do pracy z paskami magnetycznymi Tattle-Tape, wykrywa wszystkie paski EM w dowolnej orientacji. Bramka ma wbudowane światła LED – kolor do wyboru. Posiada również wymienne panele graficzne i jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich nośników magnetycznych. Skrzydła bramki są wykonane z lustra, które odbija to co jest wokół bramki, dzięki czemu nie zaburza wnętrza biblioteki.
Image is not available
Tattle-Tape gate
Najwyższe bezpieczeństwo i styl
Bramka Tattle-Tape wykrywa, kiedy aktywowane paski opuszczają bibliotekę, znacznie zmniejszając liczbę fałszywych alarmów przy bramce, gdy ludzie wchodzą. Mamy możliwość, aby zabezpieczyć szerokie wejście stosując większą ilość skrzydeł bramki. W takiej sytuacji światła alarmowe zabudowane w bramkach określają, w którym korytarzu został aktywowany alarm, pomagając personelowi zlokalizować książki, które spowodowały alarm.
previous arrow
next arrow
Slider

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa bibliotek bibliotecznych dzięki naszym broszurom i arkuszom danych do pobrania

G-LBDA1335NA-002-Tattle-Tape-gate-datasheet-LR-pdf-1-724x1024
Tattle-Tape gate datasheet
G-LBDA1375NA-002-RFID-gate-premium-LR-pdf-1-724x1024
RFID gate premium datasheet
G-LBDA1334NA-002-RFID-gate-datasheet-LR-pdf-724x1024
RFID gate datasheet
G-LBDA1328NA-002-Tattle-Tape-gate-clear-datasheet-LR-pdf-1-724x1024
Tattle-Tape gate clear datasheet
G-LBDA1363NA-001-Liberty-PX-detection-system-datasheet-LR-pdf-724x1024
RF gate Checkpoint PX datasheet
G-LBDA1364NA-001-Liberty-QX-detection-system-datasheet-LR-pdf-724x1024
RF gate Checkpoint QX datasheet
Przewiń do góry