Książkomat Automated Parcel Device – system dla ogólnodostępnych bibliotek

Czytelnicy korzystający z bibliotek, bardzo doceniają możliwość wypożyczenia i zwrotu książek o dowolnej porze. Umożliwiają im to urządzenia na przykład takie jak trezory, ale istnieje również książkomat, który poszerza możliwość korzystania ze zbiorów biblioteki w bardziej dostępnych miejscach. Został on zaprojektowany po to, aby klienci mogli zwracać i wypożyczać książki w ogólnodostępnych strefach, które mieszczą się w często uczęszczanych punktach, takich jak na przykład domy kultury czy centra handlowe.

Sprawne oddawanie książek o dowolnej porze

APD działa na podobnej zasadzie, jak dobrze nam znane paczkomaty, ale odbiera się w nim książki i inne materiały udostępniane przez biblioteki. W łatwy i ogólnodostępny sposób można skorzystać z usług różnych bibliotek o dowolnej porze. Jest to możliwe dzięki stosowaniu przez placówki biblioteczne innowacyjnych technologii, takich jak technologia RFID.

Docieraj do użytkowników bibliotek gdziekolwiek się znajdują za pomocą remoteLocker ™

Jako producent ksiażkomatów wiemy, że klienci bibliotek do najważniejszych zalet tych urządzeń zaliczają:
• nieograniczoną dostępność – właściwie 24/7
• wygodę za sprawą tego, że czytelnik nie musi szukać książek na bibliotecznych regałach
• szybszy zwrot książek do obiegu czytelniczego
• bezpieczne odbieranie książek
• dyskretne odbieranie książek
• łatwe użytkowanie urządzeń samoobsługowych
Jeżeli jesteś zainteresowany wprowadzeniem książkomatów do Twojej biblioteki – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości, jeśli jakieś się pojawią. Zapraszamy.

Poznaj zajętych użytkowników tam, gdzie są

Biblioteka publiczna hrabstwa Toledo Lucas dla członków społeczności z nietradycyjnymi godzinami pracy zapewnia dostęp do ładowni w lobby wielu oddziałów. Zapewniają całodobowy dostęp do materiałów i koncentrują się na prywatności patrona oraz zwiększeniu wygody.

G-LBCS1084NA-001-ToledoLucas-remoteLocker-customer-story-infographic-01-1024x506-1024x506

Wygodny, dostępny zasięg biblioteki

Dzięki RemoteLocker biblioteki mogą oferować wygodne przechwytywanie i zwrot dla swoich użytkowników. Biblioteki na całym świecie, postrzegane jako innowatorzy technologii w swoich społecznościach, współpracują z lokalnymi firmami, centrami rządowymi i innymi podmiotami w celu rozszerzenia dostępu do bibliotek.

Przewiń do góry